Slider

Wizyta na Sycylii

W dniach 05.10 - 11.10 2019r uczniowie: Milena Tomaszewska, Tomasz Borowiec, Norbert Misiewicz, Adrian Kielar, Michał Podgórski i nauczyciele: Sławomir Winiarski, Grzegorz Stożek, Michał Cierniak oraz Dyrektor Dariusz Tomaszewski brali udział w międzyszkolnej wymianie w ramach unijnego programu Erasmus + projektu „Online World of Business”. Wizyta miała miejsce w sycylijskiej szkole Istituto di Istruzione „Enrico Fermi” w miejscowości  Vittoria.

Pierwsze dwa dni, po wylądowaniu w Katanii, spędziliśmy z młodzieżą na zapoznawaniu się z kulturą sycylijską. Było to zwiedzanie okolicznych zabytków, a także miejsc charakterystycznych dla tego regionu propagujących tamtejszy styl życia: Plac Katedralny (Piazza del Duomo) wraz ze znajdującą się tam Katedrą św. Agaty oraz Fontanną Słonia, targiem rybnym (La Pescheria). Podziwialiśmy widoki wulkanu i okolicy spacerując historycznymi uliczkami tego miasta ( Via Etna, Via Crociferi).

W niedzielne popołudnie udaliśmy się do Vittorii ,gdzie przywitali nas nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.  Pracę nad projektem rozpoczęliśmy w poniedziałek od ceremonii flag, prezentacji szkół i regionów, aplikacją mobilną „Discovering Vittoria” oraz spotkaniem z władzami miasta. We wtorek wszyscy pojechaliśmy na całodniową wycieczkę (Syracuze – Ortigia Island) zwiedzając między innymi:  Plac Archimedesa, Park Archeologiczny z Amfiteatrem Rzymskim czy zamek Castello Maniace.  W środę i czwartek uczniowie brali udział w kolejnych prezentacjach, wykładach, symulacjach marketingowych oraz imprezach sportowo- rekreacyjnych organizowanych w ramach tzw. „ErasmusDays”. Następna, ostania niestety już wymiana odbędzie się  w maju następnego roku w Turcji.        


INTERNETOWY ŚWIAT BIZNESU

Od 2018-09-01 do 2020-08-31 w naszej szkole w ramach unijnego programu ERASMUS+ Exchange of Good Practices realizowany jest kolejny międzynarodowy projekt zatytułowany „On-Line World of Business”.Czasy się zmieniają podobnie jak i rynek pracy. Dziś przepracowanie całego życia w jednej firmie to prawdziwa rzadkość, dlatego nie powinniśmy czekać z realizacją pomysłów biznesowych do końca szkoły albo aż zdobędziemy doświadczenie w korporacji. Nie zawsze założenie firmy wymaga dużych nakładów i wyrafinowanych umiejętności. Ważne są dobre i niekonwencjonalne pomysły. Zamierzamy uwzględnić tę wiedzę w ramach projektu poprzez symulację firm rozpoczynających działalność i ich rozwój, tak by uczniowie z różnych krajów uczyli się od siebie nawzajem jak przygotować się do wkroczenia w świat biznesu,  i zatrudnienia. Uczestnicy projektu będą również uczyć się w oparciu o istniejące narzędzia i platformy, na których mogą promować siebie i swoje pomysły na biznes. Celem programu jest również uświadomienie i pokazanie uczniom, jak technologie informatyczne nieodwracalnie przeobrażają tradycyjny biznes, a sieć staje się jego integralną częścią. Projekt „On-Line World of Business” skierowany jest do uczniów różnych specjalizacji, kierunków realizowanych w szkołach partnerskich, a grupę docelową stanowią uczniowie różnych płci, przekonań religijnych i kulturowych.


SZKOŁY PARTNERSKIE:

Ave Maria La Quinta, Granada – Hiszpania
Istituto di Istruzione Superiore "Enrico Fermi", Vittoria – Włochy
Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Samsun – Turcja
Zespół Szkół Nr1 im. prof. B. Krupińskiego, Lubin - Polska

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider

Mobile Menu