Slider

Wizyta w Hiszpanii

W dniach 9-16 marca 2019 roku nauczyciele: Dariusz Tomaszewski-dyrektor szkoły, Marcin Broniarz-kierownik warsztatów szkolnych ,Sławomir Winiarski- nauczyciel języka angielskiego, Teresa Strzelecka nauczyciel historii i WOS, Barbara Herudzińska-Młynarz-nauczyciel geografii i przedmiotów ekonomicznych oraz uczniowie : Jakub Pahuta, Mikołaj Stasiak, Marcel Łupiński, Piotr Kowlaczyk, Oskar Laszczyk, Dawid Dobrowolski brali udział w wymianie uczniowskiej w miejscowości Granada (Hiszpania) w ramach projektu Erasmus+ „On-line World of Bussines”.
Po prezentacjach szkół i krajów uczestniczących uczniowie ze szkoły Ave Maria La Quinta przygotowali lekcję na temat recyclingu używanych ubrań przygotowując z nich różnego rodzaju maskotki wystawiane później na sprzedaż. W ramach programu wizyty uczniowie z Turcji, Włoch , Hiszpanii i Polski brali udział w warsztatach na których realizowali zagadnienia dotyczące zakładania własnego biznesu (startups), podstaw finansowania i zarządzania, kompetencji i umiejętności przedsiębiorcy, reklamy i marketingu oraz narzędzi online dla przedsiębiorców. Prace (startups) wykonane przez międzynarodowe zespoły uczniowskie zostały omówione i ocenione przez wykładowcę hiszpańskiej uczelni ekonomicznej. Uczestnicy projektu mieli także okazję zwiedzić filię hiszpańskiej szkoły (Ave María Casa Madre), miasto Granada wraz z okolicznymi zabytkami (Alhambra) ,park nauki oraz obejrzeć występ Flamenco. Następna wizyta odbędzie się w Polsce na przełomie maja i czerwca.INTERNETOWY ŚWIAT BIZNESU

Od 2018-09-01 do 2020-08-31 w naszej szkole w ramach unijnego programu ERASMUS+ Exchange of Good Practices realizowany jest kolejny międzynarodowy projekt zatytułowany „On-Line World of Business”.Czasy się zmieniają podobnie jak i rynek pracy. Dziś przepracowanie całego życia w jednej firmie to prawdziwa rzadkość, dlatego nie powinniśmy czekać z realizacją pomysłów biznesowych do końca szkoły albo aż zdobędziemy doświadczenie w korporacji. Nie zawsze założenie firmy wymaga dużych nakładów i wyrafinowanych umiejętności. Ważne są dobre i niekonwencjonalne pomysły. Zamierzamy uwzględnić tę wiedzę w ramach projektu poprzez symulację firm rozpoczynających działalność i ich rozwój, tak by uczniowie z różnych krajów uczyli się od siebie nawzajem jak przygotować się do wkroczenia w świat biznesu,  i zatrudnienia. Uczestnicy projektu będą również uczyć się w oparciu o istniejące narzędzia i platformy, na których mogą promować siebie i swoje pomysły na biznes. Celem programu jest również uświadomienie i pokazanie uczniom, jak technologie informatyczne nieodwracalnie przeobrażają tradycyjny biznes, a sieć staje się jego integralną częścią. Projekt „On-Line World of Business” skierowany jest do uczniów różnych specjalizacji, kierunków realizowanych w szkołach partnerskich, a grupę docelową stanowią uczniowie różnych płci, przekonań religijnych i kulturowych.


SZKOŁY PARTNERSKIE:

Ave Maria La Quinta, Granada – Hiszpania
Istituto di Istruzione Superiore "Enrico Fermi", Vittoria – Włochy
Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Samsun – Turcja
Zespół Szkół Nr1 im. prof. B. Krupińskiego, Lubin - Polska

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider

Mobile Menu