Slider

Wizyta w Turcji

ERASMUS+. Pierwsza wizyta w Turcji.
W dniach 17-24 listopada 2018r. w miejscowości Samsun w Turcji miało miejsce spotkanie organizacyjne w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus Plus „On-Line World of Business”. Nasza szkoła reprezentowana była przez dyrektora Dariusza Tomaszewskiego, nauczyciela języka angielskiego Sławomira Winiarskiego oraz nauczyciela przedmiotów informatycznych Grzegorz Stożka. Po przywitaniu i prezentacjach poszczególnych krajów i szkół nastąpiło zwiedzanie szkoły, obserwacje zajęć lekcyjnych oraz prac wykonywanych przez uczniów na warsztatach szkolnych. Ponieważ było to pierwsze z pięciu spotkań, które zostaną zorganizowane do roku 2020 omówiono na nim cele i zadanie projektu, które realizowane będą przez poszczególne szkoły. Określono również sposoby ich realizacji i zaplanowano w jakich środkach przekazu będą udostępniane. Ponadto ustalono terminy następnych spotkań roboczych w Hiszpanii, Polsce, Włoszech i oraz wizyty podsumowującej projekt ponownie w Turcji. Poza pracą nad projektem był również czas na podziwianie tej malowniczej miejscowości położonej nad Morzem Czarnym. Zwiedziliśmy między innymi: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Statku Bandrima, oraz wzgórze Amazonek.


 


INTERNETOWY ŚWIAT BIZNESU

Od 2018-09-01 do 2020-08-31 w naszej szkole w ramach unijnego programu ERASMUS+ Exchange of Good Practices realizowany jest kolejny międzynarodowy projekt zatytułowany „On-Line World of Business”.Czasy się zmieniają podobnie jak i rynek pracy. Dziś przepracowanie całego życia w jednej firmie to prawdziwa rzadkość, dlatego nie powinniśmy czekać z realizacją pomysłów biznesowych do końca szkoły albo aż zdobędziemy doświadczenie w korporacji. Nie zawsze założenie firmy wymaga dużych nakładów i wyrafinowanych umiejętności. Ważne są dobre i niekonwencjonalne pomysły. Zamierzamy uwzględnić tę wiedzę w ramach projektu poprzez symulację firm rozpoczynających działalność i ich rozwój, tak by uczniowie z różnych krajów uczyli się od siebie nawzajem jak przygotować się do wkroczenia w świat biznesu,  i zatrudnienia. Uczestnicy projektu będą również uczyć się w oparciu o istniejące narzędzia i platformy, na których mogą promować siebie i swoje pomysły na biznes. Celem programu jest również uświadomienie i pokazanie uczniom, jak technologie informatyczne nieodwracalnie przeobrażają tradycyjny biznes, a sieć staje się jego integralną częścią. Projekt „On-Line World of Business” skierowany jest do uczniów różnych specjalizacji, kierunków realizowanych w szkołach partnerskich, a grupę docelową stanowią uczniowie różnych płci, przekonań religijnych i kulturowych.


SZKOŁY PARTNERSKIE:

Ave Maria La Quinta, Granada – Hiszpania
Istituto di Istruzione Superiore "Enrico Fermi", Vittoria – Włochy
Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Samsun – Turcja
Zespół Szkół Nr1 im. prof. B. Krupińskiego, Lubin - Polska

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider

Mobile Menu