NOWOŚĆ !!!

loga1

Interesujesz się motoryzacją ? Jesteś pracowity, rzetelny , dokładny i systematyczny ?

Jako pracownik młodociany wiedzę i umiejętności  będziesz zdobywał w jednej z firm :

Firmy  RE-WO Auto Serwis, Toyota Dobrygowski, Mercedes- Benz GRUPA WRÓBEL,

Dealer Hyundai DEX-POL Wróblowie Spółka Jawna, KIA GAM Sp.z o.o.

WYBIERZ TYLKO ZAWÓD !

MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Posiada szeroką wiedzę z zakresu budowy , obsługi i naprawy pojazdów. Diagnozuje oraz naprawia podzespoły i zespoły samochodów osobowych, sprawdza ich stan techniczny , dokonuje również niezbędnych  regulacji i konserwacji pojazdów.

Zadania zawodowe:

• przyjmuje pojazdy do przeglądu lub naprawy
  • sporządza protokoły przyjęcia
  • sprawdza działanie pojazdów oraz zespołów i podzespołów za pomocą urządzeń diagnostycznych
  • ustala i usuwa usterki w zespołach i układach pojazdów
  • dokonuje wymiany płynów eksploatacyjnych pojazdów
  • sprawdza i ustawia zbieżność kół pojazdów

Kształcenie w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych obejmuje umiejętności z zakresu kwalifikacji:

• Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych (MOT.05)

LAKIERNIK SAMOCHODOWY

Praca ta nie należy do najprostszych , wymaga odpowiednich umiejętności Lakiernik z duża dokładnością i w skupieniu nakłada farbę na określone elementy.

Zadania zawodowe:

• przygotowuje powierzchnie do malowania
  • nakłada powłoko lakiernicze
  • suszy lub utrwala powierzchnie różnymi metodami
  • konserwuje i kontroluje sprawność narzędzi

Kształcenie w zawodzie lakiernik samochodowy obejmuje umiejętności z zakresu kwalifikacji:

• Diagnozowanie i naprawa powłok lakierniczych ( MOT.03

BLACHARZ SAMOCHODOWY

Odpowiada za wytwarzanie i montowanie części nadwozi oraz wykonywanie napraw blacharskich i wymianę uszkodzonych elementów pojazdów

Zadania zawodowe:

• przygotowuje karoserię do pracy
  • naprawia uszkodzone ( np. w wypadku) nadwozia
  • konserwuje antykorozyjne elementy nadwozia

Kształcenie w zawodzie blacharz samochodowy obejmuje umiejętności z zakresu kwalifikacji:

• Diagnozowanie i naprawa nadwozi pojazdów samochodowych(MOT. 01)

ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

/SAMOCHODY Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM ORAZ Z NAPĘDEM ELEKTRYCZNYM/

Zajmuje się montażem , kontrolą i naprawą układów elektrycznych w samochodach. Odpowiada za sterowanie, zabezpieczanie i sygnalizację w samochodzie.

Zadania zawodowe:

• sprawdza stan techniczny instalacji elektrycznej pojazdów samochodowych
  • wykonuje montaż i demontaż instalacji elektrycznych samochodów
  • przeprowadza konserwacje i przeglądy okresowe wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdów samochodowych
  • lokalizuje i usuwa uszkodzenia w układach elektronicznych pojazdów samochodowych

Kształcenie w zawodzie elektromechanik pojazdów  samochodowych obejmuje umiejętności z zakresu kwalifikacji:

• Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych (MOT. 02)

Numer kwalifikacji
Nazwa kwalifikacji
MOT.05 Obsługa , diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych
MOT.03 Diagnozowanie i naprawa powłok lakierniczych
MOT.01 Diagnozowanie i naprawa nadwozi pojazdów samochodowych