Slider

EU - Paszport do nauki

Szkoły partnerskie:

Portugalia – Tremes – Escola Técnica e Profissional do Ribatejo

Polska - Lubin - Zespół Szkół Nr 1

Koordynator szkolny:

Teresa Strzelecka – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

Nauczyciele:

Beata Stasiak – wicedyrektor, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze

Marzena Postrzech – nauczyciel informatyki i matematyki

Sławomir Winiarski – nauczyciel języka angielskiego

Michał Cierniak – nauczyciel języka angielskiego

Opis projektu:

Tematyka projektu obejmuje używanie nowożytnego języka obcego oraz kontaktowanie się z różnymi kulturami europejskimi. Poprawa zdolności mówienia oraz pisania w języku portugalskim, polskim i angielskim zarówno uczniów jak i nauczycieli. Promowanie międzykulturowej nauki oraz bardziej otwarta postawa. Rozwój i konsolidacja wartości oraz odpowiedzialnej postawy utrzymywania wspólnego europejskiego dziedzictwa. Materiały opracowywane przez uczniów i nauczycieli opracowywane są w języku angielskim, polskim i portugalskim.

Projekt ma swoją stronę internetową:

www.eu-passport.net – główna strona projektu portugalsko-polska

www.comenius1.host56.com – strona polska, połączona linkiem ze stroną główną

www.facebook.com/pages/EU-Passport-for-Learning/189636604406009

link do strony portugalsko-polskiej, na której znajdują się zdjęcia ze wszystkich trzech spotkań

Terminarz spotkań:

1. 15-19.11.2010r., Portugalia, Tremes

2. 14-23.03.2011r., Portugalia, Tremes

3. 23-27.05.2011r., Polska, Lubin

4. 4-13.10.2011r., Polska, Lubin

 

Postęp prac

Sprawozdanie ze spotkania roboczego nr 1

     Spotkanie odbyło się w Tremes. W spotkaniu tym udział wzięli: wicedyrektor Beata Stasiak, koordynator projektu Teresa Strzelecka i Michał Cierniak – nauczyciel języka angielskiego. Formy pracy to: praca nad projektem, konferencja z udziałem rodziców, nauczycieli polskich i portugalskich oraz dyrekcji. W trakcie tych konferencji prezentowaliśmy naszą szkołę, region i kraj pokazując multimedialne efekty naszej pracy.

Sprawozdanie ze spotkania roboczego nr 2

     Spotkanie odbyło się w Tremes w dniach od 14 do 23 marca 2011r. Uczestniczyło w tym spotkaniu 20 uczniów oraz 4 nauczycieli. Uczniowie: Hryńko Radosław, Talarczyk Konrad, Przybylski Karol, Piaskowski Oskar, Namyślak Krzysztof, Powaljo Dawid, Laudorowicz Krystian, Baran Aleksandra, Drogoś Michał, Drożyński Łukasz, Sraybrat Oskar, Szajner Aneta, Maćków Ewelina, Musiał Karolina, Leopolski Jakub, Gorczyczyńska Marlena, Lewosz Magdalena, Bielawska Angelika, Kuzemczak Anna, Chałupa Marcin. Nauczyciele:  Winiarski Sławomir, Stasiak Beata, Postrzech Marzena, Strzelecka Teresa. Młodzież przebywała w domach goszczących, uczestniczyła w zajęciach szkolnych i w wycieczkach dydaktycznych. Pozwoliło to lepiej rozwijać zdolności językowe poprzez rozmowę oraz dało możliwość zaprzyjaźnienia się młodzieży z obu krajów.

Sprawozdanie ze spotkania roboczego nr 3

     Trzecie spotkanie odbyło się w Lubinie w dniach od 23 do 27 maja 2011r. Gościliśmy dyrektorkę szkoły Martinię Duro i naszą koordynatorkę Carlę Dias. W trakcie spotkań pracowaliśmy nad projektem oraz pokazaliśmy naszym gościom szkołę i nasz region.

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider