Slider

Wirtualne międzynarodowe przedsiębiorstwo usługowe

Szkoły partnerskie

Portugalia – Aveiro – Escola Profissional de Aveiro
Portugalia – Cucujaens - Escola Básica 2,3 Dr. Ferreira da Silva
Estonia – Tallinn - TALLINNA POLÜTEHNIKUM
Włochy –Cosenza - LICEO STATALE "LUCREZIA DELLA VALLE"
Łotwa – Malpils - M?lpils profesion?l? vidusskola
Turcja –Bucak - BUCAK MEHMET CADIL ANADOLU Ö?RETMEN L?SES?
Hiszpania – Walencja - INSTITUTO DE EDUCACIÓN SECUNDARIA "LA SÈNIA"

Koordynator szkolny

Mirosław Romańczyk – nauczyciel języka angielskiego

Nauczyciele

Bożena Pahuta – nauczyciel przedsiębiorczości, doradca zawodowy
Tomasz Zbylski – nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych
Danuta Cieślak – nauczyciel języka niemieckiego

Opis projektu

Tematyka projektu obejmuje niektóre zagadnienia tzw. „małego biznesu”, wybiega poza program nauczania w szkole i ma na celu rozwijanie umiejętności przydatnych w przyszłej samodzielnej pracy zawodowej. Zainteresowani uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 pod kierunkiem nauczycieli uczących przedsiębiorczości, informatyki, języka niemieckiego i języka angielskiego samodzielnie realizują zadania z zakresu administracji, księgowości, marketingu, rozwoju i badań oraz kadr małego przedsiębiorstwa usługowego.

Jako przedstawiciele filii polskiej prowadzą usługi szkoleniowe pokrywające się z ich profilem kształcenia z zakresu informatyki, a mianowicie:

•projektują i przygotowują materiały promujące szkolenie, formularze zgłoszeniowe, faktury, potwierdzenia wpłat i certyfikaty udziału do wszystkich spotkań roboczych dla wszystkich uczestników projektu,

•przygotowują oraz praktycznie przeprowadzają i nadzorują warsztaty szkoleniowe dla uczniów szkół partnerskich w czasie spotkań roboczych w krajach szkół goszczących.

Wszystkie materiały szkoleniowe oraz prezentacje multimedialne z udziałem uczniów odbywają się w języku angielskim, który jest językiem roboczym projektu.

Strona projektu

http://inservice.epaveiro.edu.pt/

Terminarz spotkań

1. 07-12.10.2010r., Portugalia, Aveiro
2. 28.02-05.03.2011r., Hiszpania, Walencja
3. 09-12.06.2011r., Łotwa, Malpils
4. 13-15.06.2011r., Estonia, Tallinn
5. 16-21.10.2011r., Włochy, Cosenza
6. 03.2012r., Polska, Lubin
7. 06.2012r., Turcja, Bucak

Postęp prac

Sprawozdanie ze spotkania roboczego nr 1

     Pierwsze spotkanie integracyjne odbyło się u koordynatora projektu w Aveiro, Portugalii, na którym dokonano wzajemnej prezentacji partnerów - uczniów i nauczycieli, a następnie uczniowie: Grzegorz Zgieb i Dariusz Kurzepa  zaprezentowali w formie multimedialnej swój kraje, region, miasto i szkołę. Zaproponowano zmiany idące dalej w stosunku do założeń we wniosku i w celu zwiększenia aktywności uczniów wspólnie podjęto decyzję o przygotowaniu na każde ze spotkań nowej tematyki działalności usługowej partnerów w postaci: warsztatów, wykładu, lekcji lub prezentacji multimedialnej nieprzekraczającej 60 minut. Uczniowie wzięli udział w licznych integrujących imprezach kulturalnych i rozrywkowych zorganizowanych przez szkołę gospodarzy.

Sprawozdanie ze spotkania roboczego nr 2

     Spotkanie robocze miało miejsce w Paiporta/Walencja w Hiszpanii w dniach 28.02.-4.03.2011r. Uczniowie uczestnicy projektu przeprowadzili bardzo zróżnicowane w swojej treści i formie warsztaty szkoleniowe zgodnie ze swoim profilem kształcenia. Zespół polskich uczniów w składzie: Grzegorz Zgieb, Dariusz Kurzepa, Patryk Ilnicki i Mateusz Stefan przeprowadzili wśród uczestników warsztaty szkoleniowe o charakterze informatycznym pt. „Projektowanie strony internetowej HTML”. Wcześniej zostały rozesłane formularze zgłoszenia i faktury, a na miejscu rozdane zostały ulotki informacyjne. Uczniowie dokonali prezentacji multimedialnej swojego przedsiębiorstwa usługowego przedstawiając udokumentowane działanie poszczególnych sekcji przedsiębiorstwa. Po zakończeniu warsztatów szkoleniowych trwających około 45 minut uczniowie rozdali uczestnikom zafoliowane materiały zawierające instrukcje i komendy umożliwiające samodzielne zaprojektowanie stron.

Sprawozdanie ze spotkania roboczego nr 3

     Spotkanie robocze odbyło się w Malpils na Łotwie w dniach 09.06-12.06.2011r. oraz w Tallinie w dniach 13.06 -15.06.2011r. Uczniowie polscy: Grzegorz Zgieb, Dariusz Kurzepa, Patryk Milewicz i Dawid Oborski przeprowadzili wśród uczestników warsztaty informatyczne pt.”Projektowanie w programie GIMP” poprzedzone rozesłaniem  wcześniej do partnerów ulotek reklamowych, formularza zgłoszenia i faktury. Na wstępie polscy uczniowie zaprezentowali w formie krótkiego wykładu idee, cele i zyski jakie przynosi skuteczna i różnorodna reklama w działalności małego przedsiębiorstwa (small business). Następnie przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe w sali komputerowej na 10 stanowiskach komputerowych z dostępem do Internetu i wykorzystaniem rzutnika umożliwiającego wstępne przeszkolenie wszystkich zainteresowanych uczniów. Przygotowane materiały szkoleniowe zawierające instrukcje i komendy zostały umieszczone na 10 płytach DVD oraz 10 przenośnych pamięciach typu pendrive, które zostały przekazane każdemu zespołowi partnera na własność.  Ponadto, każda ekipa otrzymała certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider