Slider

Wizyta w Portugalii

W dniach 19.02-23.02.2018 r. delegacja ZS1 w Lubinie w składzie: dyrektor szkoły - Dariusz Tomaszewski, kierownik szkolenia praktycznego - Marcin Broniarz, nauczyciel przedmiotów zawodowych - Grzegorz Stożek, nauczyciel języka angielskiego - Sławomir Winiarski oraz uczniowie klasy II I III technikum - Adrian Jasinowski, Michał Podgórski, Patryk Szymankowski i Maciej Pfajfer brała udział w warsztatach w Portugalii w ramach programu ERASMUS +.
Wymiana odbywała się w szkole Externato Cooperativo w malowniczej miejscowości Benedita i było to trzecie spotkanie. Wcześniejsze wizyty miały miejsce w Turcji oraz Finlandii.
Jak wskazuje nazwa programu (Technology for all) opiera się on głównie na zajęciach praktycznych z automatyki i robotyki w których czynnie biorą udział uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z: Włoch, Turcji, Hiszpanii, Finlandii oraz Portugalii.
Pomimo napiętego harmonogramu zajęć był też czas na zajęcia integracyjne, adaptację kulturową i zwiedzanie.
Obecnie nasza szkoła przygotowuje kolejne spotkanie w ramach projektu, które odbędzie się już w kwietniu w dniach 07- 11 w ZS1 w Lubinie. Tak więc ciąg dalszy nastąpi...!TECHNOLOGIA  DLA WSZYSTKICH

Uczniowie szkół średnich nie zawsze mają możliwości doskonalenia swoich umiejętności w dziedzinie technologii ze względu na intensywny harmonogram zajęć szkolnych. Nie otrzymują wystarczającego wsparcia w tym, co chcą robić w dziedzinie technologii. Mimo że wielu uczniów interesuje się takimi dziedzinami jak kodowanie, robotyka, mechatronika itp., to niestety liczba uczniów, którzy kontynuują aktywność w tych obszarach poza szkołą, jest niska. Dzięki temu projektowi studenci będą mogli zapoznać się z możliwościami prezentowania swoich umiejętności oraz przejść międzynarodowe szkolenie w dziedzinie swoich umiejętności technologicznych, uczestniczyć w warsztatach i synchronicznych działaniach, które będą organizowane z partnerami europejskimi, a także nauczą myśleć interdyscyplinarnie oraz dadzą szanse nauczyć się europejskich wartości poprzez pracę w grupach. Działania, w których partnerzy mieli szanse działać wcześniej w obszarze robotyki, kodowania i projektów i doświadczeń związanych z projektowaniem 3D zostaną udostępnione w ramach prowadzanego projektu, dodatkowo uczniowie zdobędą możliwość pracy z ludźmi z różnych kultur. Innowacyjność oraz kreatywność to główne produkty projektu wsparte nowoczesną robotyką oraz kodowaną elektroniką. Priorytety projektu to; wspieranie nauczycieli w umiejętności projektowania interdyscyplinarnych ścieżek nauczania, tworzenia kreatywnych i produktywnych osób, które mają umiejętności myślenia obliczeniowego i algorytmicznego dzięki kodowaniu, projektowaniu 3D i robotyce, przyjmowaniu europejskich wartości oraz wcielaniu ich w edukacji.

PARTNERZY
POLSKA  Zespół Szkół Nr1 im. prof. B. Krupinskiego
WŁOCHY  IIS MAJORANA
PORTUGALIA  Instituto N.ª Sra. da Encarnação - Cooperativa de Ensino
HISZPANIA  Instituto de Educación Secundaria Francisco  Giner de los Ríos
FINLANDIA  Erkko-lukio
TURCJA – Kartal Anadolu Imam Hatip Lisesi - Koordynator

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider