Slider

Wizyta w Hiszpanii

W dniach 15-19 października 2018 r. odbyło się piąte spotkanie uczestników projektu ERASMUS+ „Technology For All”. Tym razem funkcję gospodarza pełniła hiszpańska szkoła IES Francisco Giner de los Ríos, mieszcząca się w Alcobendas, około 25km od centrum Madrytu. Naszą szkołę reprezentowali: wicedyrektor – Beata Stasiak, nauczyciel języka angielskiego – Sławomir Winiarski, nauczyciel przedmiotów mechatronicznych – Krzysztof Matysiak oraz uczniowie – Mikołaj Stasiak z klasy III c, Piotr Krzystyniak z klasy IV d, Krzysztof Warych z klasy IV d i Mariusz Skuza z klasy IV g.
Uczniowie naszej szkoły, wraz ze swoimi rówieśnikami z Finlandii, Hiszpanii, Portugalii, Turcji i Włoch, wzięli udział w zajęciach warsztatowych dotyczących programowania robotów z modułami Arduino oraz projektowania i druku 3D. Uczestniczyli również w zawodach, wykorzystując zaprogramowane przez siebie roboty typu Line Follower i Sumo. Część naukową spotkania uzupełniła wystawa robotów „Nosotros, Robots” w madryckiej Fundacion Telefonica oraz wizyta w Narodowym Muzeum Nauki i Technologii (MUNCYT) w Alcobendas. Podczas pobytu w Hiszpanii nie mogło oczywiście zabraknąć akcentów turystycznych. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili niezwykle urokliwe miasto Toledo – byłą stolicę Hiszpanii, Estadio Santiago Bernabeu – stadion Realu Madryt i centrum Madrytu, w tym najbardziej reprezentacyjną ulicę Gran Via. Ponadto uczestników projektu przyjął w swojej siedzibie burmistrz Alcobendas – Ignacio García de Vinuesa.TECHNOLOGIA  DLA WSZYSTKICH

Uczniowie szkół średnich nie zawsze mają możliwości doskonalenia swoich umiejętności w dziedzinie technologii ze względu na intensywny harmonogram zajęć szkolnych. Nie otrzymują wystarczającego wsparcia w tym, co chcą robić w dziedzinie technologii. Mimo że wielu uczniów interesuje się takimi dziedzinami jak kodowanie, robotyka, mechatronika itp., to niestety liczba uczniów, którzy kontynuują aktywność w tych obszarach poza szkołą, jest niska. Dzięki temu projektowi studenci będą mogli zapoznać się z możliwościami prezentowania swoich umiejętności oraz przejść międzynarodowe szkolenie w dziedzinie swoich umiejętności technologicznych, uczestniczyć w warsztatach i synchronicznych działaniach, które będą organizowane z partnerami europejskimi, a także nauczą myśleć interdyscyplinarnie oraz dadzą szanse nauczyć się europejskich wartości poprzez pracę w grupach. Działania, w których partnerzy mieli szanse działać wcześniej w obszarze robotyki, kodowania i projektów i doświadczeń związanych z projektowaniem 3D zostaną udostępnione w ramach prowadzanego projektu, dodatkowo uczniowie zdobędą możliwość pracy z ludźmi z różnych kultur. Innowacyjność oraz kreatywność to główne produkty projektu wsparte nowoczesną robotyką oraz kodowaną elektroniką. Priorytety projektu to; wspieranie nauczycieli w umiejętności projektowania interdyscyplinarnych ścieżek nauczania, tworzenia kreatywnych i produktywnych osób, które mają umiejętności myślenia obliczeniowego i algorytmicznego dzięki kodowaniu, projektowaniu 3D i robotyce, przyjmowaniu europejskich wartości oraz wcielaniu ich w edukacji.

PARTNERZY
POLSKA  Zespół Szkół Nr1 im. prof. B. Krupinskiego
WŁOCHY  IIS MAJORANA
PORTUGALIA  Instituto N.ª Sra. da Encarnação - Cooperativa de Ensino
HISZPANIA  Instituto de Educación Secundaria Francisco  Giner de los Ríos
FINLANDIA  Erkko-lukio
TURCJA – Kartal Anadolu Imam Hatip Lisesi - Koordynator

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider