Slider

Wizyta w Polsce 9 - 12 kwietnia 2018r.

Czwarte spotkanie uczestników programu Erasmus+ Technology for All odbyło się w Lubinie w dniach 9 - 12 kwietnia 2018 r. Gościliśmy w naszym mieście przedstawicieli szkół z Hiszpanii, Portugalii, Finlandii i Turcji. Niestety ze względów administracyjnych nie dojechali nasi partnerzy z Włoch. Zależało nam aby pokazać im jak najwięcej charakterystycznych miejsc naszego regionu, trochę historii, zabytków architektury – jednym słowem Dolny Śląsk w pigułce. Wielką atrakcją dla naszych gości była niewątpliwie wizyta w kopalni ZG Lubin, a konkretnie zjazd pod ziemię w celu zobaczenia wyrobisk górniczych i pracy górników. Kolejne dni upłynęły nam na wycieczce do Złotoryi (fabryka bombek), Jawora (Kościół Pokoju) oraz Rogoźnicy (obóz koncentracyjny Gross-Rosen). Nasi partnerzy z uwagą oglądali szkołę, pracownie, warsztaty szkole. Nie zabrakło również wspólnych działań podczas pracy nad projektem. Podsumowaniem wizyty była wycieczka do Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska.TECHNOLOGIA  DLA WSZYSTKICH

Uczniowie szkół średnich nie zawsze mają możliwości doskonalenia swoich umiejętności w dziedzinie technologii ze względu na intensywny harmonogram zajęć szkolnych. Nie otrzymują wystarczającego wsparcia w tym, co chcą robić w dziedzinie technologii. Mimo że wielu uczniów interesuje się takimi dziedzinami jak kodowanie, robotyka, mechatronika itp., to niestety liczba uczniów, którzy kontynuują aktywność w tych obszarach poza szkołą, jest niska. Dzięki temu projektowi studenci będą mogli zapoznać się z możliwościami prezentowania swoich umiejętności oraz przejść międzynarodowe szkolenie w dziedzinie swoich umiejętności technologicznych, uczestniczyć w warsztatach i synchronicznych działaniach, które będą organizowane z partnerami europejskimi, a także nauczą myśleć interdyscyplinarnie oraz dadzą szanse nauczyć się europejskich wartości poprzez pracę w grupach. Działania, w których partnerzy mieli szanse działać wcześniej w obszarze robotyki, kodowania i projektów i doświadczeń związanych z projektowaniem 3D zostaną udostępnione w ramach prowadzanego projektu, dodatkowo uczniowie zdobędą możliwość pracy z ludźmi z różnych kultur. Innowacyjność oraz kreatywność to główne produkty projektu wsparte nowoczesną robotyką oraz kodowaną elektroniką. Priorytety projektu to; wspieranie nauczycieli w umiejętności projektowania interdyscyplinarnych ścieżek nauczania, tworzenia kreatywnych i produktywnych osób, które mają umiejętności myślenia obliczeniowego i algorytmicznego dzięki kodowaniu, projektowaniu 3D i robotyce, przyjmowaniu europejskich wartości oraz wcielaniu ich w edukacji.

PARTNERZY
POLSKA  Zespół Szkół Nr1 im. prof. B. Krupinskiego
WŁOCHY  IIS MAJORANA
PORTUGALIA  Instituto N.ª Sra. da Encarnação - Cooperativa de Ensino
HISZPANIA  Instituto de Educación Secundaria Francisco  Giner de los Ríos
FINLANDIA  Erkko-lukio
TURCJA – Kartal Anadolu Imam Hatip Lisesi - Koordynator

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider