TECHNOLOGIA  DLA WSZYSTKICH

Uczniowie szkół średnich nie zawsze mają możliwości doskonalenia swoich umiejętności w dziedzinie technologii ze względu na intensywny harmonogram zajęć szkolnych. Nie otrzymują wystarczającego wsparcia w tym, co chcą robić w dziedzinie technologii. Mimo że wielu uczniów interesuje się takimi dziedzinami jak kodowanie, robotyka, mechatronika itp., to niestety liczba uczniów, którzy kontynuują aktywność w tych obszarach poza szkołą, jest niska. Dzięki temu projektowi studenci będą mogli zapoznać się z możliwościami prezentowania swoich umiejętności oraz przejść międzynarodowe szkolenie w dziedzinie swoich umiejętności technologicznych, uczestniczyć w warsztatach i synchronicznych działaniach, które będą organizowane z partnerami europejskimi, a także nauczą myśleć interdyscyplinarnie oraz dadzą szanse nauczyć się europejskich wartości poprzez pracę w grupach. Działania, w których partnerzy mieli szanse działać wcześniej w obszarze robotyki, kodowania i projektów i doświadczeń związanych z projektowaniem 3D zostaną udostępnione w ramach prowadzanego projektu, dodatkowo uczniowie zdobędą możliwość pracy z ludźmi z różnych kultur. Innowacyjność oraz kreatywność to główne produkty projektu wsparte nowoczesną robotyką oraz kodowaną elektroniką. Priorytety projektu to; wspieranie nauczycieli w umiejętności projektowania interdyscyplinarnych ścieżek nauczania, tworzenia kreatywnych i produktywnych osób, które mają umiejętności myślenia obliczeniowego i algorytmicznego dzięki kodowaniu, projektowaniu 3D i robotyce, przyjmowaniu europejskich wartości oraz wcielaniu ich w edukacji.

POLSKA  Zespół Szkół Nr1 im. prof. B. Krupinskiego
WŁOCHY  IIS MAJORANA