Slider

Wizyta w Polsce 9 - 12 kwietnia 2018r.

Czwarte spotkanie uczestników programu Erasmus+ Technology for All odbyło się w Lubinie w dniach 9 - 12 kwietnia 2018 r. Gościliśmy w naszym mieście przedstawicieli szkół z Hiszpanii, Portugalii, Finlandii i Turcji. Niestety ze względów administracyjnych nie dojechali nasi partnerzy z Włoch. Zależało nam aby pokazać im jak najwięcej charakterystycznych miejsc naszego regionu, trochę historii, zabytków architektury – jednym słowem Dolny Śląsk w pigułce. Wielką atrakcją dla naszych gości była niewątpliwie wizyta w kopalni ZG Lubin, a konkretnie zjazd pod ziemię w celu zobaczenia wyrobisk górniczych i pracy górników. Kolejne dni upłynęły nam na wycieczce do Złotoryi (fabryka bombek), Jawora (Kościół Pokoju) oraz Rogoźnicy (obóz koncentracyjny Gross-Rosen). Nasi partnerzy z uwagą oglądali szkołę, pracownie, warsztaty szkole. Nie zabrakło również wspólnych działań podczas pracy nad projektem. Podsumowaniem wizyty była wycieczka do Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska.


View the embedded image gallery online at:
http://zs1.lubin.pl/index.php?id=20#sigProId8007a79b4e

Wizyta w Turcji

Nasza szkoła uczestniczy od tego roku szkolnego w nowym projekcie unijnym Erasmus plus "Technology For All" razemze szkołami z Turcji, Finlandii, Portugalii i Włoch.Pierwsze spotkanie odbyło się w dniach 6-10 XI 2017 w Stambule w Turcji.


View the embedded image gallery online at:
http://zs1.lubin.pl/index.php?id=20#sigProId163ebdb888

Wizyta w Portugalii

W dniach 19.02-23.02.2018 r. delegacja ZS1 w Lubinie w składzie: dyrektor szkoły - Dariusz Tomaszewski, kierownik szkolenia praktycznego - Marcin Broniarz, nauczyciel przedmiotów zawodowych - Grzegorz Stożek, nauczyciel języka angielskiego - Sławomir Winiarski oraz uczniowie klasy II I III technikum - Adrian Jasinowski, Michał Podgórski, Patryk Szymankowski i Maciej Pfajfer brała udział w warsztatach w Portugalii w ramach programu ERASMUS +.
Wymiana odbywała się w szkole Externato Cooperativo w malowniczej miejscowości Benedita i było to trzecie spotkanie. Wcześniejsze wizyty miały miejsce w Turcji oraz Finlandii.
Jak wskazuje nazwa programu (Technology for all) opiera się on głównie na zajęciach praktycznych z automatyki i robotyki w których czynnie biorą udział uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z: Włoch, Turcji, Hiszpanii, Finlandii oraz Portugalii.
Pomimo napiętego harmonogramu zajęć był też czas na zajęcia integracyjne, adaptację kulturową i zwiedzanie.
Obecnie nasza szkoła przygotowuje kolejne spotkanie w ramach projektu, które odbędzie się już w kwietniu w dniach 07- 11 w ZS1 w Lubinie. Tak więc ciąg dalszy nastąpi...!


View the embedded image gallery online at:
http://zs1.lubin.pl/index.php?id=20#sigProId3dfff4cec6

 

Wizyta w Finlandii

Drugie spotkanie robocze odbyło się w dniach 10-16 XII 2017r.w Orimattila w Finlandii.Nasi uczniowie razem z uczniami z partnerskich szkół mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w dziedzinie technologii.Uczestniczyli także w zajęciach na uniwersytecie w Lahti. Zwiedzili także lokalne muzea oraz stolicę Finlandii Helsinki.


View the embedded image gallery online at:
http://zs1.lubin.pl/index.php?id=20#sigProIda1b9c5e5bb

 

 


e dziennik zs1
zastepstwa zs1

 

wir spac2

 


Partnerzy:

Image is not available
Image is not available
Slider