Dolnośląska e-szkoła

nss logo umwd ue kolor

Projekt „Dolnośląska e-szkoła” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Głównym celem Programu e-Szkoła jest wsparcie szkoły na drodze do kolejnego etapu rozwoju technologii informacyjnej w jej działaniach, poprzez stworzenie warunków do skutecznego stosowania tej technologii przez nauczycieli w pracy dydaktycznej oraz przez uczniów w ich kształceniu się.

Program e-Szkoła polega na wdrożeniu projektów przejścia wybranych szkół na Dolnym Śląsku na wyższy etap rozwoju technologii informacyjnej w edukacji, poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, odpowiednie przygotowanie nauczycieli oraz utworzenie elektronicznych platform uczenia się.

W ramach projektu szkoła otrzymała:

a) Pracownię interaktywną max, składającą się z:

• tablicy interaktywnej – 1 szt.
  • projektora krótkiej projekcji – 1 szt.
  • podstawy jezdnej do tablicy interaktywnej oraz z systemu mocowania projektora – 1 szt.
  • systemu szybkiej odpowiedzi B – 1 szt.
  • komputera przenośnego A – 1 szt.
  • bezprzewodowego tabletu graficznego – 1 szt.
  • wizualizera – 1 szt.

b) Pracownię komputerową standard max, składającą się z:

• komputerów przenośnych C – 14 szt.
  • szafy mobilnej do przechowywania komputerów przenośnych – 1 szt.
  • urządzenia sieci bezprzewodowej – 1 szt.

c) Zestaw nauczycielskich komputerów przenośnych – 1 szt.

d) Komplet urządzeń peryferyjnych, służących do wprowadzania danych na platformę.